güç sende

REKLAM PAKETLERİMİZ

Google'ın dijital reklamcılık programı Google Ads ile yeni müşterilere ulaşın ve işletmenizi büyütün. Başarılı reklamlar oluşturarak reklam yatırımlarınızı gelire dönüştürebilmenizi sağlamak üzere hızlı bir başlangıç yapmanız için her şeyi tasarladık. Tek yapmanız gereken size en uygun olan yöntemi seçmek!
TEDİRGİN

₺1500/ay

 • Hesap Kurulumu

 • Anahtar Kelime Analizi

 • Reklam Metinlerinin Oluşturulması

 • Reklam Takibi

 • Telefon Desteği (09.00-18.00)

 • Reklam Optimizasyonu

 • Aylık Raporlama

 • Web Site Entegrasyonu

SİPARİŞ VER
TEDİRGİN

3000/ay

 • Hesap Kurulumu

 • Anahtar Kelime Analizi

 • Reklam Metinlerinin Oluşturulması

 • Reklam Takibi

 • Telefon Desteği (09.00-18.00)

 • Reklam Optimizasyonu

 • Aylık Raporlama

 • Web Site Entegrasyonu

SİPARİŞ VER
LİDER

5500/ay

 • Hesap Kurulumu

 • Anahtar Kelime Analizi

 • Rakip Analizi

 • Reklam Metinlerinin Oluşturulması

 • İlk Sıra Hedefleme

 • Reklam Takibi

 • Reklam Optimizasyonu

 • Dönüşüm Raporları

 • Aylık Raporlama

 • Web Site Entegrasyonu

 • Telefon Desteği (09.00-18.00)

SİPARİŞ VER

Google Ads ile başarılı olmanın yolları

Google Ads, Google’ın dijital reklamcılık programıdır. Google Ads ile online reklamlar oluşturarak kullanıcılara, sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgilendikleri anda ulaşabilirsiniz. Reklamınızın görüntüleneceği yeri seçer, kendinize uygun bir bütçe belirler ve reklamınızın etkisini kolayca ölçersiniz. Reklam göstermeye başlamak için Google Ads’de bir kampanya oluşturmanız gerekir. Bu noktada, harcamak istediğiniz tutar ve reklamlarınızın gösterileceği yerler gibi konularda karar verirsiniz.

Hedefinizi seçme

Kampanya başına bir hedef seçersiniz. Bu seçim önemlidir, çünkü Google Ads bunu başarılı olmanıza yardımcı olmak amacıyla kampanya ayar seçeneklerinizi yönlendirmek için kullanır. Aşağıda en iyi uygulama örnekleri verilmektedir:

2 farklı sonuç almak istiyorsanız, her biri farklı bir pazarlama hedefine sahip 2 farklı kampanya oluşturun. Örneğin, potansiyel müşteri kazanmak ve satış elde etmek istiyorsanız, hedefi Potansiyel Müşteriler olan bir kampanya ve hedefi Satış olan başka bir kampanya oluşturun.
İşletmeniz internette satışı hedefliyorsa, Satış hedefini seçmeyi düşünün. Diğer hedefler, Web Sitesi Trafiği veya Potansiyel Müşteriler (form dolduran bir müşteri gibi) elde etmeyi amaçlayan bir kampanya oluşturmanıza olanak sağlar.

Teklif stratejinizi ve bütçenizi belirleme

Çoğu yeni reklamveren en etkili yöntem olarak gördükleri otomatik teklif verme yöntemini kullanır.

Örneğin:

Satış veya potansiyel müşteri gibi dönüşüm işlemlerini artırmak istiyorsanız, “Dönüşüm sayısını en üst düzeye çıkarma” stratejisini kullanabilirsiniz.
Reklamlarınıza mümkün olduğunca fazla tıklama almak istiyorsanız “Tıklama sayısını en üst düzeye çıkarma” stratejisini kullanabilirsiniz.
Bütçenizi kullanarak ne kadar harcama yaptığınızı kontrol ettiğinizden, otomatik teklif vermede teklifiniz için maksimum sınır koymanız gerekmez. Kampanyanızın ortalama günlük bütçesi bir sonraki adımda belirlenir ve genel harcama tutarınızı sınırlar.

Reklamlarınızın gösterilmesini sağlama

Belirli arama terimlerini arayan kullanıcılara hangi reklamların gösterileceğini reklam gruplarında belirlersiniz. Arama Ağı kampanyasında her biri en az 3 reklam içeren çok özel reklam grupları bulunmalıdır. Reklam gruplarınızı, reklamınız tetiklendiğinde kullanıcılar tarafından arandığını düşündüğünüz şeylere göre düzenleyin.

Kampanya ve reklam grubu düzenlemesini bir örnekle açıklayalım: Hem online hem de mağazadan bisiklet satışı yapan bir işletmeniz varsa, biri online satışlar, diğeri mağaza satışları için olmak üzere iki kampanya oluşturabilirsiniz. Her kampanya için, çocuk bisikletleri, kasklar, kaykaylar, yarış bisikletleri, dağ bisikletleri, yol bisikletleri, bisiklet kilitleri, kadın bisiklet giyim, erkek bisiklet giyim, bisiklet ayakkabıları gibi temaları içeren reklam gruplarınız olabilir. Bu reklam gruplarının her birinde, potansiyel müşterilerinizin sattığınız ürünleri ararken kullanabileceği farklı anahtar kelimeler olacaktır.

Başarılı bir hesap düzenlemesi için çok özel reklam grupları oluşturduğunuzdan emin olun: Bir reklam grubunda birbiriyle yakından ilişkili ve diğer reklam gruplarında hedeflediğiniz fikirlerden farklı bir fikirle alakalı anahtar kelimeler bulunmalıdır. Kask arayan bir kullanıcının, bisiklet malzemeleri hakkında genel bir reklam yerine kasklarla ilgili bir reklamı tıklaması daha olasıdır. Spesifik özellikler ve ayrıntılar, reklamlarınızın daha alakalı olmasını sağlar. Alakalılık, reklam açık artırmasında daha iyi performans gösteren, daha kaliteli reklamlara (ve daha fazla tıklama ve bültenlere kaydolma, arama veya satış gibi dönüşüm elde etmeye) yol açar.

Aynı şekilde her reklam grubunda en az 3 kaliteli reklam bulunmalıdır. Böylece sistem, performansınızı optimize edebilir ve hangi mesajın kitleniz için en uygun mesaj olduğunu öğrenmek için performans verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Reklam oluşturma

İdeal bir reklam deneyiminde, metin reklamınız doğrudan müşterinizin satın almak istediği şeyle ilgilidir. Bir örnek verecek olursak: Bir kullanıcı Google’da “24 saat çiçek teslimatı zambaklar” için arama yapıyor; başlığı “Hızlı zambak siparişi – 24 saat çiçek teslimatı” yazan bir reklam görüyor. Reklamı tıklıyor ve doğrudan çiçek sitesine giderek sipariş veriyor.

Güçlü metin reklam oluşturmak için en iyi 6 ipucu:

 1. Neyin tanıtımını yaptığınız konusunda açık olun. Müşterileriniz, reklamınızı tıklarken neler bekleyebileceklerini bilmelidir. Anahtar kelimelerinizden en az birini reklam başlığınıza ekleyin. “Dijital fotoğraf makinesi”ni anahtar kelime olarak eklediyseniz, reklam başlığınız “Dijital Fotoğraf Makinesi Satın Al” olabilir. (Reklam metninde ticari marka kullanırken Google Ads ticari marka politikalarına uymanız gerektiğini unutmayın.)
 2. Alakalı olun. Müşterinize bir yanıt veya çözüm sunduğunuzdan emin olun. Örneğin, müşteri yakınında bir çözüm arıyorsa, bulunduğunuz yer en kullanışlı bilgidir ve başlığa eklenmelidir.
 3. Açıklamayı başlığa uygun hale getirin. Reklamın bütün bir birim olarak tutarlı olduğundan emin olun.
 4. Reklamınızı açılış sayfanıza uygun hale getirin. Reklamınızdan bağlantı verdiğiniz sayfayı (açılış sayfası) inceleyin ve reklamınızda yer alan tanıtım veya ürünlerin bu sayfada bulunduğundan emin olun. Web sitenizde beklediklerini bulamayan ziyaretçiler siteden ayrılabilir.
 5. Reklamlarınızın onaylandığından emin olun. Reklamların yüksek kaliteli olmasını sağlamak için, tüm reklamların profesyonel ve içerikle ilgili yüksek standartları karşılaması gerekir. Birkaç örnek verecek olursak, ilave boşluklar, GaRip BÜYÜK HARF KULLANIMI, ünlem işaretleri veya açık olmayan URL’ler bulunmamalıdır. Metin reklam koşulları hakkında daha fazla bilgi edinin.
 6. Mobil cihaz kullanan müşterilere hitap edin. Web sitenizin mobil sürümünü açılış sayfası olarak kullanarak mobil cihazlardaki kişilere özel reklamlar oluşturun ve mobil bir kitleye uygun ürünler sunun.

Uzantı ekleme

Reklamverenlerin çoğu uzantılar kullanır ve bunlar, Arama ağı reklamları oluşturmak için çok önemlidir. Peki, uzantı tam olarak nedir? Şimdiye kadar Google’da arama yaptıysanız ve arama düğmesi, ek bağlantılar, adres veya başka ek bilgiler içeren bir reklam gördüyseniz, uzantıları gördünüz demektir.

Uzantılar, reklamlarınızı daha büyük ve daha güçlü hale getirerek kullanıcılara doğrudan reklamlarınızdan işlem yapmak için daha fazla neden sunar.

Hemen herkese önerilen 3 uzantı aşağıdaki gibidir:

Site bağlantısı uzantıları. Kullanıcıları, mağazanızın çalışma saatleri, belirli bir ürün veya daha fazlası gibi web sitenizdeki belirli sayfalara yönlendirin. Kullanıcı, bağlantılarınızı tıkladığında veya onlara dokunduğunda, aradığı bilgiye veya satın almak istediği ürün ya da hizmete doğrudan ulaşabilir. Örneğin, bir bisiklet mağazası işletiyorsanız, “Şehir bisikletleri” bağlantısını gösteriyorsunuz ve bu site bağlantısı URL’sini, şehir bisikletlerinizi gösteren sayfa olarak ayarlıyorsunuz. Site bağlantılarınızın reklamlarınızla birlikte gösterilme olasılığını artırmak için, en az 4 site bağlantısı ekleyin (örneğin: Saatler, Şehir bisikletleri, Elektrikli bisikletler, Bize Ulaşın). Site bağlantısı uzantıları hakkında daha fazla bilgi
Açıklama metinleri. Açıklama metinleri, size metin eklemek için daha fazla alan tanır. Müşteriler açıklama metinleri içeren reklamlarınızla karşılaştığında, işletmeniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi içeren daha büyük bir reklam görür. Açıklama metinlerinizin reklamlarınızla birlikte gösterilme olasılığını artırmak için en az 4 açıklama metni ekleyin (örneğin: Ücretsiz Gönderim, Yeni Gelenler Ürünler, Genişletilmiş Boyutlar, Yeni Müşteri İndirimi). Açıklama metni uzantıları hakkında daha fazla bilgi

Ek açıklamalı snippet’ler. Reklamlarınızda ürünlerinizin ve hizmetlerinizin belirli özelliklerini vurgulayarak kullanıcıların ilgisini çekin. Ek açıklamalı snippet’ler, reklam metninizin altında başlık ve liste (ör. “Hawaii, Kosta Rika, Güney Afrika”) biçiminde gösterilir. Ek açıklamalı snippet uzantıları hakkında daha fazla bilgi

Google Ads bu 3 uzantının dışında, yer uzantıları (yerel işletmeyi tanıtmak için), promosyon uzantıları (tatil satışları için) ve arama uzantıları (potansiyel müşterilerden arama almak için) gibi daha birçok uzantı seçeneği sunar.

Etkileşimde kalma

Başarılı bir kampanyanın oluşturmayla bitmediğini unutmayın. Nasıl gittiğini izlemeniz ve düzenlemeler yapmanız gerekir. En iyi sonuçlar için:

Müşteri, reklamlarınızla etkileşime girdikten sonra, ürün satın alıp almadığını, bülteninize kaydolup kaydolmadığını, işletmenizi arayıp aramadığını veya uygulamanızı indirip indirmediğini görmek için dönüşüm izlemeyi ayarlayın. Dönüşüm izlemeyi ayarlama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kampanya performansınızı en az haftalık olarak kontrol edin. Önemli bildirimleri kaçırmadığınızdan emin olun ve Öneriler sayfanızda (hesabınızda sadece kampanyanızı geliştirmenize yardımcı olmak için ayrılan bölüm) daha fazla değer katmanın ve etkili olmanın yollarını bulmaya çalışın.

 

 

 

 

 

 

 

 

HEMEN BAŞVURUN

Privacy Ayarları
Web sitemizi kullanırken deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyoruz. Hizmetlerimizi bir tarayıcı üzerinden kullanıyorsanız, web tarayıcısı ayarlarınız üzerinden çerezleri kısıtlayabilir, engelleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayrıca izleme teknolojilerini kullanabilecek üçüncü taraflardan içerik ve komut dosyaları da kullanıyoruz. Bu tür üçüncü taraf yerleştirmelerine izin vermek için aşağıda onayınızı seçerek verebilirsiniz. Kullandığımız çerezler, topladığımız veriler ve bunları nasıl işlediğimiz hakkında eksiksiz bilgi için lütfen Gizlilik Politikası
Youtube
İçeriği görüntüleme izni - Youtube
Vimeo
İçeriği görüntüleme izni - Vimeo
Google Maps
İçeriği görüntüleme izni - Google